Jalkapallo ja Futsal

03-joukkue

HARJOITUKSET

 

Futsal-höntsää (Naiset, tytöt, pojat ja ikämiehet) Lapinniemen koulun salissa

Maanantaisin  

17.00-18.00 Alakouluikäiset

18.15-19.30 Naiset, tytöt ja ikämiehet

19.30-21.00 Nuoret

Torstaisin

klo 19.15 - 20.30 Naiset, tytöt ja ikämiehet

 

TULOKSIA:

Spring master futsal cupin tuloksia 

6.4.2019 Keltakankaan koulu, Rovaniemi

Naiset:

TePS - Roi United keltainen   4-1

2. 0-1, 3. 1-1 Iida Mäki-Iso (Salla Alaollitervo), 6. 2-1 Iida (Elli Hedman),11. 3-1 Inka Palokangas (Tuuli Alamikkotervo), 12. Elli (Iida)

TePS - ToJK  2-0

1. 1-0 Iida (Salla), 16. 2-0 Tuuli (Elli)

Välierä

TePS - FC Feenix  5-0

1. 1-0 Salla (Tuuli), 2. 2-0 Tuuli (Iida), 9. 3-0 Tuuli (Iida), 9. 4-0 Elli (Tuuli), 15. 5-0 Iida

Finaali

TePS - Roi United keltainen 3-1

5. 1-0 Iida (Tuuli), 10. 2-0 Iida (Tuuli), 12. 3-0 Salla (Iida), 15. 3-1

Mestarijoukkueessa pelasivat pisteille päässeiden lisäksi maalivahti Alisa Kakko ja Virpi Mäki-Iso

 

Miehet

TePS - Rokokoo 1-1

1-1 Henri (Aapo)

TePS -  Monaco 1-1

 1-0 Henri (Aapo)

Välierä

TePS - Vilttiketju  5-3

Henri 2, Aapo 2 ja Aaro 1

Finaali

TePS - Rokokoo 2-0

1-0 Mikko (Henri), 2-0 Aapo (Aaro)

 

Mestarijoukkueessa pelasivat: Joona Karjalainen mv, Mikko Alatossava, Olli Hemminki, Aaro Joutulainen, Aapo Mäki-Iso ja Henri Alamikkotervo

Suuret onnittelut molemmille joukkueille !

TePS pelaa

TP-47 70-vuotisjuhlaturnaus 2.12. Lappiahalli

P09

klo 11.30 TePS - TP-47 valkoinen

klo 12.00 TePS - Limingan Pallokarhut musta

klo  13.00 TePS -  Limingan Pallokarhut punainen

klo 14.00 TePS - TP-47  punainen

Tsemppiä peleihin !

 

 

B-tyttöjen yhteisjoukkue voitti Futsalissa piirin mestaruuden !

TePS onnittelee pelaajia ja taustajoukkoja !

TePS yj taistelee Suomen mestaruudesta 18.-19.3. Tampereella.

SM-matkaa tukevat:

K-Market Tervola, Tilitoimisto Kristiina Lahdenperä, Tervolan Osuuspankki, Tiltek Engineerin Oy, TAKSI Esa Hedman,

TePS kiittää !

SM-turnaus Tampere

18.3.  AC Kirkkonummi - TePS yj   1-1

         TePS yj - Musan Salama (Pori)  2-0

          Ilves (Tampere) - TePS  4-1

19.3. Sijoituspelit

         TePS yj - HauPa 3-1

         TePS yj - MuSa 2-1

TePS yj Suomen viidenneksi paras futsaljoukkue B-tytöissä !

1. Ilves 2. TPV (Tampere) 3. EPS (Espoo)

 

K-Market Tervolalle kiitokset jalkapallojunnujen tukemisesta !

(Sivun alareunassa ohjeet, miten pääset mukaan plussatukijaksi.)

Suuret kiitokset Tervolan Osuuspankille jalkapallojunnujen tukemisesta !

 

Ulrikan muistoturnaus 18.3 Tornio, Lappiahalli

P08 

18.3.  HauPa kelt. - TePS 4-1

          TePS - TP-47  2-5

          HauPa valkoinen - TePS  5-5

          

P09

19.3.  TePS - OLS Ranska  7-2

          TePS - ToJK  2-4

          TePS - TP-47  8-4

 

Joulutonttuturnaus  3.12. ja 4.12. Lappiahalli

08-joukkue

TePS - OLS Kreikka  1-12 , Lauri Ranta

ToJK - TePS   14-0

TePS - TP-47 pun. 3-7 Abel Vaara, 2 TP:n vahvistukset

 

09-joukkue

TePS - TP-47 pun. 1-3, Lauri Ranta

 TePS - ToJK 1-5, Lauri Ranta

TePS - TP-47  4-6, Lauri Ranta 4

 

 

08- joukkue Marrasturnauksessa 5.11. Lappiahalli

 TePS - OLS Kreikka   0-5

TP-47 valk. - TePS      8-0

TePS - TP-47 pun.       0-5

 

 

 

TePSin B-tytöt puolustavat viime kauden piirin mestaruutta seuraavasti

 

13.11. klo 15.15 Putaan halli, Tornio

TePS yj - HauPa  5-4 (3-1)

 

26.11. klo 19.15 Tervahalli 

TePS yj - Ajax Sarkkiranta 18-2 (9-0)

 

10.12.   klo 20.00 Kajaanihalli                                   

FC Wimma 00-99 - TePS yj  2-7 (0-4)

 

11.12. klo 9.00 Kajaanihalli

FC Wimma 01-02 TePS yj  1-6 (0-2)

 

8.1.     klo 14.15 Pudas LHV(Tornio)

TePS - FC Wimma 01-02    13-0 (7-0)

 

20.1.   klo 18.30 Kempelehalli        

Ajax Sarkkiranta - TePS  0-16 (0-7)

 

11.2.     klo 18.00 Rajakylän ya LS  

HauPa - TePS  4-9 (2-2)

 

Tervetuloa kannustamaan tyttäriä !

 

TePSin 08-joukkue pelasi Tornio-Haparanda Cupissa su 31.7. Puuluodossa

 

 TePS - FC Kemi valk.     0-5

 TePS - OLS Saksa sin.   2-6

 TePS - KePS valk.          2-11

 TePS - OLS Kreikka       1-12